Mimar, Tasarımcı

1967'de Nuoro'da doğan Maurizio Manzoni, 1994'te Floransa'da Mimarlık bölümünden mezun oldu ve 1999'da Floransa Üniversitesi'nde Tasarım ve Rölyef ve Kumaş Teşhisi Kursu (Kostüm ve Moda - Departmanı) için Yardımcı Doçent olarak atandı. Daha sonra Lancia markasıyla "Dialogos" konsept otomobilini yaratmayı amaçlayan "Görünmez tasarım" adlı bir projede çalıştı.

İç Mimari, Grafik Tasarım, Stant Sergileri, Kumaş Tasarımı ve Motorlu Tekneler ve Yelkenli Yatlar için hem iç hem de dış tasarım geniş bir yelpazede yer almaktadır. İtalya'da ve yurtdışında dünyanın endüstri lideri şirketleri ile çalışıyor: Alberta, Arketipo, Cantori, Cattelan Italia, Dema, Difer, Enne, Esedra Suites, Fendi Casa, Fiam, Luilor, Kenzo Maison, Ycami, La Falegnami, Lancia, Ligne Roset, MDF Italia, Mercedes Benz Style, Mohm, Natuzzi Italia, Pedrali, Quintessence by Valdichienti, Roche Bobois, Steiner- Paris, Treca Interiors, Visionnaire Home Felsefesi...

2001 yılında Floransa'da Tasarımcı Prof. Roberto Tapinassi ile StudioMEMO'yu kurdu.

İki tasarımcı, İtalyan Tasarımının mantığını uygulayarak çağdaş yaşam sorunlarına yeni çözümler sunmak istemekte ortak bir zemin buldular; bu, amaçlı ve köklü araştırmalara dayanıyor. Tasarımcılar Federico Visani ve Federica Francini ve tüm personelin becerilerine sahip StudioMEMO, açık bir çalışmadır ve çeşitli deneyim setleri ve uzmanlığa sahip endüstri profesyonelleri arasında sürekli araştırma ve işbirliklerine dayanır.

Studio Memo, hiçbir proje sorununun çözümsüz kalmamasını sağlamak için prototiplere ve teknik danışmanlara güvenerek normal tasarım prosedürüyle ilgili olduğu için her tür tasarım ihtiyacını başarıyla karşılayabilir. StudioMEMO, 'hem şirket içi hem de birçok dış işbirlikçisi arasında yapıcı ve samimi diyaloga açık olmanın' önemini vurgulamaktadır.

Uzmanlık Alanları: Mimari ve Endüstriyel tasarım, Yayın tasarımı, Kurumsal-Marka kimliği, İç tasarım, Yat tasarımı, Grafik, Fuar Standları ve Tekstil Tasarımı.

Galeri

Maurizio Manzoni Tarafından Tasarlandı

ENNE için tasarlanmış ürünler